Захист від різних видів балістичних загроз має бути в пріоритеті, коли йдеться про службу в армії. Саме тому бронежилет — незамінна річ на полі бою. Утім сьогодні ринок переповнений різноманітними варіантам спорядження, а тому обрати найкращий — задача не проста.
Аби придбати якісний бронежилет, необхідно перш за все розуміти, що це за виріб, з чого він складається та від чого може захистити. Про це і розповідаємо.
Що таке бронежилет та з чого складається
Бронежилет — це елемент індивідуального захисту, що може витримати ураження уламками, а також, залежно від класу, холодною зброєю та кулями різного калібру. І умовно конструкцію бронежилета можна поділити на декілька елементів:
- Чохол
Фактично, це плитоноска, що має кишені під балістичні пакети та, опціонально, під плити. Сам по собі він не захищає, однак саме від чохла залежить комфорт користувача під час носіння бронежилета: чи рівномірно розподіляється вага, чи не натирають лямки, чи регулюється розмір тощо.
- Мʼякий балістичний захист
Це гнучкі та легкі пакети з надвисокомолекулярного поліетилену або Кевлару (ми робимо саме з НВМПЕ), що розміщуються в кишенях чохла, та захищають закриті ділянки від уражень. МБЗ здебільшого має 1-й або 2-й клас, тож його основне призначення — захист від уламків.
- Балістичні плити
Фактично вони не є частиною бронежилета, але саме завдяки плитам можна підвищити його клас захисту.
За потреби ти можеш суттєво збільшити площу свого захисту, додавши до свого бронежилета протиуламкові модулі, якщо його конструкція це передбачає. Наші броніки «Буревій» та «Рута Люта» — модульні, тож ти можеш зібрати на їх основі повноцінний бронекостюм.
Класи бронежилетів
Клас захисту бронежилета — це показник здатності виробу втримати певні види балістичних уражень, як-от влучання уламків або куль певного калібру. У різних країнах класифікація відбувається за різними стандартами.
В Україні клас захисту визначають відповідно до ДСТУ 8782:2018. За цією класифікацією існує 6 рівнів, де 1-й має найнижчі показники, а 6-й, відповідно, найвищі. Усі наші бронежилети мають 2-й клас та здатні витримати влучання куль 7.62х25 мм (ТТ) та 9х19 мм (Luger/Parabellum). Окрім того, вони мають протиуламкову стійкість на рівні V50 603,6 м/c за STANAG 2920 і можуть витримати осколки гранат, мін, артилерійських снарядів й інших вибухових пристроїв.
Однак ти можеш доукомплектувати військовий бронежилет плитами для посилення захисту. Ми виготовляємо три варіанти такої броні:
- 3-го класу. Це плити з надвисокомолекулярного поліетилену. Основна їхня перевага — маленька вага. Здатні витримати кулі калібру 7.62х39 або 5.45х39, вони важать лише від 1 до 2 кг залежно від розміру.
- 4-го класу. Ми виготовляємо їх з керамічного композиту — карбіду кремнію, а також застосовуємо додаткові шари НВМПЕ. Саме завдяки поліетилену у цих плитах немає рикошету. Така броня витримує кулі ЛПС (57-Н-323).
- 6-го класу. Плити з оксиду алюмінію та НВМПЕ, що виконує ту ж функцію, що й 4-му класу. Це найміцніша броня, що здатна захистити від влучання бронебійно-запальних куль калібру 7.62х54мм (Б-32).
Водночас ти маєш враховувати, що пропорційно збільшенню рівня захисту зростатиме й вага спорядження. А отже, збільшуватиметься й навантаження на спину та ноги. Тож у пошуках спорядження варто обирати варіанти, де існує баланс між захисними властивостями та вагою виробу.
Наприклад, якщо тобі потрібен посилений захист і ти хочеш докупити плити для броніка, надавай перевагу керамічним пластинам. Вони, маючи аналогічні балістичні властивості, на 20-30% легше за сталеві аналоги.
Який клас обрати?
Допомагаючи нашим клієнтам обрати спорядження, ми завжди повторюємо одну фразу — орієнтуйся на власні задачі та потреби. Коли йдеться про покупку бронежилета, принцип вибору має бути такий же.
Якщо тобі потрібен бронік для роботи, скажімо, в охоронних структурах або у волонтерських чи гуманітарних місіях у прифронтових зонах, то 2-го класу буде цілком достатньо для отримання належного захисту в цих умовах. Якщо хочеш бути певен, що броня точно не підведе в разі загострення ситуації, то можна доукомплектувати її легкими плитами 3-го рівня. Водночас для безпосередньої участі в бойових діях варто обирати захист не нижче 4-го рівня.
Памʼятай, що разом із захисними властивостями броні зростатиме і її вага. Тож необхідно шукати збалансоване рішення відповідно до твоїх умов роботи.
Купити бронежилет можна як онлайн, так і в мережі наших офлайн-магазинів у Києві, Дніпрі, Білій Церкві, Запоріжжі та Харкові. Наші фахівці завжди готові проконсультувати з будь-яких питань та допомогти у виборі спорядження під ваші задачі.