Попри те, що ми виготовляємо спорядження з якісних та міцних матеріалів, воно все ж потребує належного догляду, аби служити тобі довго. Ми розповімо, як чистити, зберігати та транспортувати твою амуніцію, щоб вона не втратила свої властивості.
Догляд за плитоносками та бронежилетами
І бронежилет, і плитоноска мають доволі жорстку конструкцію, яка забезпечує правильне розташування на тілі бронеелементів — МБЗ та плит. Звичайно, за умови, що ти належно їх відрегулююєш на собі. Утім, жорсткість конструкції чохлів — украй важлива. Тож, перше — і зберігати, і мити вироби необхідно так, аби не деформувати їх. Перш за все варто остерігатися двох речей: вологи та ультрафіолету.
Найкращий засіб для регулярного догляду за бронежилетом — стиснене очисне повітря. Воно допоможе видути всю зайву вологу та дрібний бруд з найменш доступних закутків. Це оптимальний варіант для догляду за екіпом щоразу, як повертаєшся з завдання.
Для більш глибокого очищення необхідні тепла вода (близько 30°C), делікатне мило для рук, бавовняна тканина та м’яка зубна щітка. Невелика кількість мильної води та тканина допоможуть очистити плями від різних жирних або в’язких речовин. Для більш стійких забруднень підійде щітка — обережними круговими рухами можна відтерти забруднення з поверхні. Однак не докладай надмірних зусиль, адже це може призвети до мікроскопічних ушкоджень матеріалу і вплинути на його властивості (наприклад, пошкодити NIR-покриття).
Догляд за балістичними плитами
Найважливішою і водночас найпростішою є чистка балістичних плит. Вони дуже міцні, а тому не сильно вразливі до зовнішніх впливів. Так, для догляду за плитами буде достатньо вологого рушника та делікатного мила. Вода не зашкодить броні, але не забудь її висушити. Просто протри поверхню броні від пилу і бруд, а тоді залиш до повного висихання.
Якщо у тебе декілька комплектів броні, які доводить возити з собою, то варто подбати про чохол або сумку. Він полегшить процес транспортування та слугуватиме ідеальним місцем для зберігання спорядження, коли ти ним не користуєшся.
Зберігання і транспортування
Належне зберігання — вкрай важливе для збереження стану спорядження. Так, бронежилети та плитоноски необхідно зберігати в «природному» положенні: подбай, щоб виріб не мав згинів там, де це не передбачено, аби уникнути його деформації. Окрім того, спорядження потрібно зберігати в місці, захищеному від ультрафіолетових променів і вологи.
Також під час транспортування та зберігання екіпу важливо запобігти будь-яким ударам об них та дряпанню, адже вони можуть призвети до швидкого зносу твого бронежилета чи плитоноски.